Site icon Ekodoradca Zbrosławice – Czyste Ciepło

Pompy ciepła powietrze-woda

dotacje na montaż i zakup pompy ciepła Zbrosławice

dotacje na montaż i zakup pompy ciepła Zbrosławice

Coraz częściej zastanawiamy się, ile kosztuje ogrzewanie. Tradycyjne systemy grzewcze wykorzystują różne paliwa organiczne, co sprawia, że ​​ogrzewanie jest kosztowne i szkodliwe dla środowiska. Możesz uniknąć wysokich rachunków, zanieczyszczonego powietrza i niekończącego się marnowania czasu na dbanie o system grzewczy, instalując ogrzewanie oparte o pompy ciepła. Dzięki najbardziej zaawansowanej technologii pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza nawet przy temperaturze zewnętrznej -25C.

Zalety pompy ciepła powietrze-woda

zalety pompy ciepła Zbrosławice

Kupując pompę ciepła, będziesz mógł zapomnieć o przechowywaniu, przygotowywaniu i przewożeniu paliwa stałego. Ponieważ układ pompy ciepła jest w pełni zautomatyzowany, można pozostawić zaprogramowaną pracę pompy i pozostawić urządzenie do pracy w ustawionym trybie. Pompy ciepła powietrze – woda zapewnią komfortową temperaturę w domu o każdej porze roku i zapewnią najwyższy poziom mikroklimatu w domu. Urządzenie służy do ogrzewania ciepłej wody.

Zalecenia

Linie zasilania/powrotu pompy ciepła są niskotemperaturowe, dlatego aby pompa ciepła pracowała jak najefektywniej, a współczynnik sprawności był jak najwyższy, należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

     Zawartość ciepła*
Powierzchnia domuDobra odporność termiczna to około 40 W/m2Wymagany jest mniejszy opór cieplny około 60 W/m2
100 m24 kW6.0 kW
125 m25 kW7.5 kW
150 m26 kW9.0 kW
175 m27 kW10.5 kW
200 m28 kW12.0 kW
225 m29 kW13.5 kW
250 m210 kW15.0 kW
275 m211 kW16.5 kW
300 m212 kW18.0 kW
Dobór mocy pompy ciepła

Jak wybrać ekonomiczną i odpowiednią pompę ciepła?

Zapewne każdy, szukając urządzenia będącego źródłem ciepła, chce poznać jego ekonomię i korzyści ekonomiczne. W tym przypadku pompy ciepła charakteryzują się kryterium COP – współczynnik efektywności grzewczej (SCOP) – współczynnik całkowitej sprawności urządzenia, który odpowiada całemu sezonowi grzewczemu i jest obliczany poprzez podzielenie standardowego rocznego zapotrzebowania na ciepło przez roczne zużycie energii elektrycznej do ogrzewania. Na przykład, jeśli COP wynosi 5, urządzenie będzie w stanie wyprodukować 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Oznacza to, że urządzenie jest w stanie pochłonąć dodatkowe 4 kWh energii z otoczenia. Główną wadą tych wskaźników jest to, że są one mierzone przez wszystkich producentów przy jednej temperaturze powietrza zewnętrznego COP – przy +7°C.

Od 2014 wprowadzono nowe współczynniki sezonowego zużycia energii urządzeń – SEER (dla chłodzenia) i SCOP (dla ogrzewania). Te nowe współczynniki dokładniej odzwierciedlają wydajność urządzeń, ponieważ są to wartości średnie i są obliczane w czterech punktach temperatury.

Jak działa pompa ciepła powietrze-woda?

Pompa ciepła przenosi ciepło z jednego środowiska do drugiego za pomocą sprężarki i obiegu chłodniczego. Pompa ciepła powietrze-woda działa na zasadzie przenoszeniu ciepła z otaczającego powietrza do wody. Działa odwrotnie do lodówki – nie zamarza, ale grzeje.

dotacje na pompy ciepła Zbrosławice

Wentylator w jednostce zewnętrznej wciąga powietrze z otoczenia przez parownik. Parownik zawiera ciekły czynnik chłodniczy (freon), który podczas parowania pochłania ciepło z otaczającego powietrza. Następnie ciepły freon w stanie gazowym zostaje skompresowany przez kompresor i zamienia się w ciecz. W ten sposób temperatura czynnika chłodniczego wzrasta jeszcze bardziej. Gdy freon jest podgrzewany, przekazuje ciepło do skraplacza, który jest owinięty wokół zbiornika wody. Na koniec gorący freon oddaje ciepło, które jest pochłaniane przez wodę w zbiorniku. Schłodzony czynnik chłodniczy przechodzi następnie przez zawór rozprężny, gdzie wraca do stanu gazowego, a proces rozpoczyna się od nowa.

Skontaktuj się z ekodoradcą Gminy Zbrosławice i dowiedz się wszelkich informacji na temat dotacji na zakup i montaż ekonomicznej pompy ciepła: Tel.: 515 040 555 lub wypełnij formularz: https://www.eko.zbroslawice.pl/kontakt/

Exit mobile version